Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu 17 yıl aradan sonra bir arada

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu 17 Yıl Sonra Bir Arada: Bilinmeyenle Karşılaşmak’a Hazır mısınız?

0
1417
views

Beraber hazırladıkları Gülün Kokusu Vardı ve Anadolu Beşik ile arşivlerde yerini alan, klasik albümler arasında gösterilen çalışmalara imza atan Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, 17 yıl sonra Kalan Müzik etiketiyle çıkan “Bilinmeyenle Karşılaşmak” albümünde bir arada.

Bilinmeyenle Karşılaşmak iki sanatçıyı yıllar sonra bir araya getirmesiyle heyecan uyandırdığı gibi, alt yapısıyla da yıllardır kulakları bu ikilinin eserlerine alışan dinleyicilerin beklentilerini karşılıyor, albüm için seçilen türküler, deyişler ve Anadolu’nun zengin müzikal çeşitliliğini harmanlıyor.

Havada da Kar Sesi Var, Bir İnsan (Eski Tüfek), Eğer Aşkı Seversen, Ağlama Yar, Sunalar, Mihrican mı Değdi, İşidin Ey Ulular, Gökte Uçan Huma Kuşu, Ben Meylimi, Kar Yağar Karamiş’a, Derdim Bitmez, Dağ Üstüne Dağı Koysam, Sen Benden Gittin Gideli, Ahçik.

İlgili Haber
Onur Ercoşkun, Ara Güler ile Buluştu

CD ve LP aynı anda
Albüm hem CD hem LP olarak piyasaya çıkacak. Divan Bağlama ve Bağlamada Volkan Kaplan’ın, Kemençe ve Çaykara Kavalında Rıza Can Özel’in, Dudukta Emre Sınanmış’ın, Kavalda Sinan Cem Eroğlu’nun katkıda bulunduğu albümün Editing, Kayıt, Miks ve Perküsyonu Ertan Keser’e ait. Erkan Oğur ise imzası haline gelen Perdesiz Gitarın yanında Kopuz, Klasik Gitar, Bariton Gitar, Vokal, Arajman ve Ebovla yer alıyor. İsmail Hakkı Demircioğlu da vokali ve Divan Bağlamasıyla albümde yer alıyor.

Albümün bütün Düzenleme ve Aranjelerinde Erkan Oğur’un imzası var. Mastering Cem Büyükuzun’a ait. Kayıtlar Mixhane ve ASM’de gerçekleştirildi.

Önceki İçerikAdnan Arduman’dan metropol fotoğrafları: Kapıların Dışında
Sonraki İçerikO geldi…
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here