En iyi animasyon filmi Zootopia seçildi

0
1504
views

74. Golden Globe (Altın Küre) ödüllerinde animasyon film kategorisinde Zootopia ödüle layık görüldü.

Walt Disney Pictures ‘in 55.uzun metrajlı animasyon filmi olan Zootopia (Zootropolis: Hayvanlar Şehri) Oscar’ın habercisi olarak anılan 74.Golden Globe animasyon kategorisinde ödül almaya hak kazandı. 2016 yapımı üç boyutlu bilgisayar animasyonu olan film, gizem, suç, komedi kategorilerinde yer alıyor.

Byron Howard ve Rich Moore tarafından yönetilen filmin seslendirme kadrosunda Ginnifer Goodwin, Jason Bateman,Idris Elba, Jenny Slate, Nate Torrence, Bonnie Hunt, Don Lake, Tommy Chong, J. K. Simmons, Octavia Spencer, Alan Tudyk ve Shakira yer almaktadır.

Filmin konusu ise polis olmak isteyen bir tavşanın hayallerinin peşinden gitmesini, ulaştıktan sonra ki hayal kırıklığını ve işini yapma arzusunda yaşadıklarını konu edinmektedir.Hikayesi, animasyonu, mizahı, stereotip ve ırkçılık teması için övgü aldı. Bazı ülkelerde gişe açılış rekorları kırarak dünya çapında 1 milyar $’dan fazla hasılat etti. Şu anda 2016’nın en çok hasılat yapan üçüncü filmi ve tüm zamanların en çok hasılat yapan 25. filmidir. IMDb’den 10 üzerinden 8,1 olan filmin türkçe dublajlı hali de gösterimi bulunmakta.

İlgili Haber
Sinemada II.Dünya Savaşı Rüzgarı
Önceki İçerikÖdüllü kısa film: For the Birds
Sonraki İçerikOnur Ercoşkun fotoğraf severlerle buluştu
1991'de doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Yine aynı bölümde Bilişim Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Dergiye yazılarıyla ve Foto-Haber kategorisinde fotoğraf çekimleriyle katkı da bulunuyor. Ve Büt Dergisi'nde editörlük ve sayfa tasarımlarını yapıyor...
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here