‘Çok mu Çıplak?’

0
1263
views

Pelin Erdoğan, uzun yıllar boyu biriktirdiği erkek şiddeti haberlerini hikayeler haline getirdi. Bu kitap o hikayelerden oluşuyor. Hepsi kurmaca, hepsinin altında yaşanmış gerçekler var. Hepimizin civarında bol miktarda bulunan ama gazetelere düşene kadar yokmuş gibi davranılan, gazetelere düştükten sonra “bizden uzaktaymış” muamelesi gören, oysa yanıbaşımızda duran çok sert bir şiddet bu. Bu sertlik doğal olarak hikayelere de yansımış durumda.

Ağaçkakan yayınlarından çıkan kitabın arka kapağında yer alan yazıda şunlar geçiyor;

“Öykülerim, hadsiz gerçekler. Yaşanmış. Okuduğunuz bir öykü, belki komşunuzun hayat öyküsü. Belki her gün yüzüne bakıp da, kravatlı oluşu hatırına, edepsizliği yakıştıramadığınız müdürünüzün… Babanın kızına, amcanın erkek yeğenine tecavüzü yalan değil. Babasından çocuk doğuranlar, köpekle, eşekle, tavukla yaşanan cinsel azgınlıklar yalan değil. Cinsiyet kimliklerinin parayla, güçle, kaba kuvvetle, etle, dolgun memelerle biçimlendiği sokaklar yalan değil.”

İlgili Haber
KafeKültür'den İnsan Galaksisi Tarihi

Pelin Erdoğan kimdir?
Ankara doğumlu. İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği yüksek lisans sahibi. İngiltere ve Amerika’da enerji sistemleri alanında akademik çalışmalar yaptı. Kurucusu olduğu Idol Consultancy firmasında teknoloji yönetimi hizmeti veriyor. Toplumsal cinsiyet konusu, flamenco dans, opera, müzikal ve fotoğraf ile yakından ilgileniyor. Ud çalıyor. Radikal Gazetesi/Radikal İki, Imece.org, Wesvee ve Kuzey Yıldızı dergilerinde yayımlanmış yazıları, öyküleri ve fotoğrafları var.

Kitap Künye:
Çok mu Çıplak?
Pelin Erdoğan
Ağaçkakan Edebiyat Serisi – 1
Editör: Raşit Çavaş
Dizi Tasarımı: Vecdi Özkan
Birinci Basım: Ocak 2017, İstanbul (1.000 adet)
ISBN — 978-605-83163-1-7
Satış Fiyatı: 21 TL.
Dağıtım Tarihi: 6 Ocak 2017-01-04

Önceki İçerikEv’vel Zaman
Sonraki İçerikEn tehlikeli bağımlılık yemekolizm!
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here