‘Çocuklarınıza karşı sabırlı olun’

Ünlü Pedagog Gözde Erdoğan ANKAmall’un düzenlediği Şubat ayı etkinlikleri kapsamında Ankaralılarla bir araya geldi. Anne babalara tavsiyelerde bulunan Gözde Erdoğan "Çocuklarınıza karşı sabırlı olun ve onlara yeni imkanlar sunun" dedi.

0
983
views

Ünlü Pedagog Gözde Erdoğan ANKAmall’un düzenlediği Şubat ayı etkinlikleri kapsamında Ankaralılarla bir araya geldi. Anne babalara tavsiyelerde bulunan Gözde Erdoğan “Çocuklarınıza karşı sabırlı olun ve onlara yeni imkanlar sunun” dedi.

ANKAmall, Ankaralıları sevdikleri ünlülerle buluşturmaya devam ediyor. Şubat ayı boyunca sevilen yazar, şair, ve sosyal medya fenomenleri ile ziyaretçilerini bir araya getiren AVM bu kez de Gözde Erdoğan’ı konuk etti. Çocuk gelişimi ve büyüme süreci ile ilgili ailelere tavsiyelerde bulunan ünlü pedagog anne babaların sorularını da yanıtladı.

“Çocuklarınıza karşı sabırlı olun, onlara fırsat yaratın ve eşlik edin…”
Düzenlenen etkinlikte anne, baba ve çocukların ilişkilerine dair tavsiyeler veren Gözde Erdoğan, çocuklara sabırlı yaklaşılması gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

İlgili Haber
Antik Gelecek sergisi

“Çocuklarımızın öfkeleriyle baş etmemiz gerekiyor. Bu noktada sabırlı olmak çok önemli. Sabırlı olun ve onlara bir şeyi on defa söylemeyin. Bir kere söyleyin ve söylediğiniz şeyi davranışlarınıza yansıtmaya çalışın. Eğer bir davranış sırasında öfkeliler ise öfkeleri geçene kadar bekleyin, sabırlı olun. Yine çocuğunuzla çatışmayın, ona eşlik edin, fırsat yaratın. Bunları yaparken ortamı yapılandırın ve onunla sohbet edin, çocuğu yönlendirin. Bizler onlara öğretmekle yükümlüyüz ve alışkanlıkları değiştirirken de kararlı olun, vazgeçmeyin.”

Çocukların beslenmesinden uyku düzenine, oyun ve etkinliklerden eğitime kadar pek çok konuda önemli bilgiler paylaşan ünlü pedagog, Ankaralılardan yoğun ilgi görürken etkinlik sonrası “ İstila Edilen Çocuklar” isimli son kitabını imzaladı.

Önceki İçerikHepimizden bir hiç…
Sonraki İçerik“Gurmefest İstanbul”da: Ayhan Sicimoğlu Rüzgarı Esecek…
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here