Büt Dergisi’nin 28.sayısı çıktı!

0
802
views

Soğuk bir yaz akşamıydı. Hava olağanca aydınlık etraf oldukça sararmıştı. Meydan yine her zaman ki gibi bizlere kalmıştı. Bu boşlukta top sektirmek bizim için dünyalara değişilmez bir olaydı. Ve yine bu boşlukta tekrar yeni bir sayı ile sizlerin karşısına çıkabilmek de dünyalara değişmeyeceğimiz bir başka olaydı. Sizleri bu dünyada ilk karşılayan yazı editör yazısı olacak ve tabi ilk selam da buradan olacak: Merhaba. Hoş geldiniz…

Özlemler ayrılıkla başlar. Biz ayrılmadan da yeni bir sayının özlemini çok fazla çekiyoruz. Bu özleme de son vermek için tüm gayretimizle çabalıyoruz. Aksilikler oluyor ama atladığımız hendeklerden geçerek yine bu yolda yürüyoruz. Tam 28 sayıdır buradayız. Evet, hiçbir gelir elde etmeden tamamen gönüllülük esasıyla bu işi yapıp, emeklerimizi sizlerin önüne seriyoruz. Umarım 100.sayıyı da görmek nasip olur. Dilerseniz bu sayıda sizleri içeride nelerin beklediğinden bahsedeyim.

İlgili Haber
Duru Kurt ‘Çıkışta Bekle’ ile sevenlerinin karşısında

***

“Eskrim hayatın bir yansıması. Hiç bitmeyen bir öğrenme süreci. İnsanlık tarihi boyunca da devam edecek.” diyor Berna Yeşil. Bu ay konuk yazarımız, eskrim sporcusu ve bu alanda Türkiye’de bir ilke imza atarak eskrim sporu üzerine yazılmış ilk kitap özelliği taşıyan “Bir tuş da sen yap” adlı kitabın yazarı Berna Yeşil. Yeşil, eskrimi şövalye ruhu olarak tanımlıyor. Kendisi bizi kırmayarak bu yazıyı kaleme aldı. Kendisine bir kez de buradan teşekkürümüzü sunuyoruz.

***

İlk röportaj konuğumuz TRT Fm’de Gece Yolculuğu programının sunucu Erkut Aktaş. “Radyoda insanlar bana dost olarak, çıkar kaygısı olmadan yaklaşıyor. Böyle bir ilişkiyi dışarda bulamazsınız. Güzin Abla’nın erkek versiyonu gibiyim” diyor Aktaş. Kendisiyle yaptığımız bu güzel söyleşiye sizlerin de katılmanızı bekliyoruz.

İlgili Haber
Jelena Jugovic reklam için döndü

***

Yaşam bir rüyadır uyanmak öldürür… İlginç ve bir o kadar trajik bir hayat ile akıllarda kalan bir kadından, Virginia Woolf’la sizleri tanıştıracağız. Eminiz ki Woolf’u tanıyanınız vardır ama biz onu tanımayanlar için bu yazıyı kaleme aldık. Hadi gelin hem tarihe hem de bu dik duruşlu kadının hayatına göz atalım.

***

Malumunuz, havalar bir güneşlenip bir yağmurlanıp bir rüzgarlanıp bir de boğucu bir sıcaklığa bürünüp duruyor. Bizler de dışarı çıkmadan nasıl giyineceğimize doğru karar versek de bu, gün ortasında yanlış karara dönüşüveriyor. Daha önce çektiğimiz ama yayınlamadığımız o güzel güneşli günlerden kalan fotoğraflara foto-haber bölümümüz de yer verdik. Bol güneşli ve sağlıklı günler.

İlgili Haber
BÜT DERGİSİ'NİN 8.SAYISI ÇIKTI

***

Ve ikinci röportaj konuğumuz Aşkın Bedeli dizisindeki Ferhat karakterini canlandıran Erhan Mirahmetoğlu. Kendisiyle merak ettiğimiz birçok şey hakkında uzun uzun konuştuk. Mirahmetoğlu, oyunculuk yapmak için güçlü bir psikolojiye sahip olunması gerektiğini düşünüyor ve ekliyor “Bu işe heveslenenler bir kere daha düşünsün.” Ayrıca, içinde duygusal bir adam barındırdığını söyleyen oyuncu, eskiden aşk için daha fazla uğraş sarf ettiğini ancak şimdi o gücü kendinde bulamadığını söylerken “Eğer aşkta karşılık görmezsem arkamı döner giderim” diyor. Daha fazlasını söyleşimizde bulabilirsiniz…

***

Yeni bir sayıda tekrar görüşmek dileğiyle. Şimdiden mutlu yıllar. Keyifli okumalar…

TELEFONUNUZDAN DERGİYİ ONLİNE OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

Önceki İçerikGüneşli günlerden kalma… – Foto Galeri
Sonraki İçerikErkut Aktaş röportajı
1991'de doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Yine aynı bölümde Bilişim Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Dergiye yazılarıyla ve Foto-Haber kategorisinde fotoğraf çekimleriyle katkı da bulunuyor. Ve Büt Dergisi'nde editörlük ve sayfa tasarımlarını yapıyor...
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here