Büt Dergisi’nin 27.sayısı yayında

1
969
views

Havaların tam kararını vermemesiyle beraber; bazen gülümseyen bir güneşiyle bazen öfkeli yağmuruyla bazen de her ikisini aynı günde yaşattığı Eylül ayının başlangıcında biz yine sizlere “merhaba” diyoruz. Güzel günler mutlu yarınlar sizinle olsun…

Biliyoruz, bu aralar sürekliliği tam olarak sağlayamadık ama bunun için sizlerin affına sığınıyoruz. Yaşanılan olumsuz şartlar bizleri biraz zor duruma düşürse de biz sevdiğimiz bu işi elimizden geldiğince ortaya koymak için var gücümüzle çalışıyoruz. Daha yazının başındayken bu açıklamayı yapma gereği duydum.

***

Bireysel ilişkilerimizin, samimi dostluklarımızın hatta yüz yüze görüşmelerimizin ne kadar azaldığının farkında mısınız? Buluşup sohbet etmek için aynı masaya oturduğumuz arkadaşlarımızın telefonlarıyla sosyal medyada dolaştığından uzun süre oluşan sessizliği hatırlıyor musunuz? Daha da önemlisi asimileleştiğimizin farkında mısınız? Türkan Yıldız “Asimileleştik mi ne?” diyerek güzel bir eleştiriyle konuyu mercek altına aldı. Yıldız’ın güzel detaylara da değindiği yazısı ilginizi çekecektir.

İlgili Haber
Haydi Gülümse ve Haydi Gülümset

***
Birçok insan onun adını bilmiyor ama o herkesin kulağında sesiyle yer edinmiş. Filmlerde veya dizilerde kamerada görüntüsü yok ama sesiyle hep orada. Seslendirme sanatçısı Umut Tabak’tan bahsediyorum. İsmi okuyunca bazılarınız tanıdı ama tanımayanlar için; Brad Pitt’in oynadığı filmlerin Türkçe dublajında ve daha birçok yabancı filmin Türkçe dublajında sesiyle oyunculara hayat verdi. Ülkemizde yayınlanan birçok dizinin yanı sıra, halen yayında olan fenomen dizi Kurtlar Vadisi Pusu’da Polat Alemdar karakterine sesiyle eşlik ediyor. Mesleğin inceliklerini, zorluklarını ve dünyayla kıyaslamasını kısacası Tabak’la mesleğin her yönüyle ilgili güzel bir söyleyişi gerçekleştirdik.

***
Ülkemizin yetiştirdiği nadir seslerden biri olan ve bir dönemin popüler sanatçısı Selçuk Ural ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Aslını sorarsanız yakışıklılığından çok fazla bir şey kaybetmemiş, hala ilk günkü gibi yakışıklı. Bunun nedenini de sporla ilgilenmesine bağlıyor Ural. Biz sorduk Ural cevapladı. Bu güzel sohbetimize sizler de katılmak istemez misiniz?

İlgili Haber
Büt Dergisi'nin 20. Sayısı Yayında

***
Karadeniz bölgesi denince aklımıza o hırçın denizi ve yeşilliği gelir. Handan Aşık arkadaşımız yaptığı Karadeniz yolculuğunda çektiği güzel fotoğraflarla bizlere oranın havasını yaşatıyor. Birbirinden güzel kareler sizleri bekliyor.

***
Kitap bölümümüzde Ahmet Ümit’in “Aşk Köpekliktir”ini incelemeye aldık. Ümit’in 2004 yılında okurlarıyla buluşturduğu bu kitapta aşkın diğer yüzü kaleme alınmış. Aşk Köpekliktir’i Ahmet Ümit’ten okumadan önce yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

***
Bu ay okuyucularımız arasından bizlere yazısını gönderen Türk Dili ve Edebiyat Bölümü öğrencisi Volkan Kara konuk yazarımız oldu. Sizler de yazdığınız öyküleri, denemeleri veya çektiğiniz fotoğrafları hikayesiyle birlikte bizlere gönderin yayınlayalım.

Keyifli okumalar. Bizimle kalın…

TELEFONUNUZDAN DERGİYİ ONLİNE OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

Önceki İçerikKazım
Sonraki İçerikBosnalı sanatçılardan günümüz imgeleri
1991'de doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Yine aynı bölümde Bilişim Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Dergiye yazılarıyla ve Foto-Haber kategorisinde fotoğraf çekimleriyle katkı da bulunuyor. Ve Büt Dergisi'nde editörlük ve sayfa tasarımlarını yapıyor...
TEILEN

1 YORUM

  1. bir takipçiniz olarak konuk yazar volkan kara nın yazısını gerçekten çok beğendim böyle genç yazarlar yazı yazması beni duygulandırdı derginizde güzel olmuş başarılarınızın devamını dilerim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here