Büt Dergisi’nin 24.sayısı çıktı

0
567
views

Merhaba sayın okuyucu, 24. sayımızla yine karşınızdayız. Bizi sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz.

Editor yazısı…

Merhaba Sayın Seyirciler

Ve sayın seyirciler, biz yine bize ayrılan sürenin bir başlangıcında yine karşınıza çıkmış bulunmaktayız: Merhaba.

Hemen yazımın başında sizlere artık her ayın 6’sında çıkacağımızı belirteyim de arada kaynayıp gitmesin. Evet aldığımız bir karar ile bundan sonra her ayın 6’sında biz burada yeni sayımızla sizlerin karşısında yer alacağız. Bunu aktardıktan sonra gelelim asıl konumuza.

Asıl konumuz bu ayki dopdolu dergimizde nelerin sizi beklediği. Bu ay sizleri üç tane röportaj bekliyor. İlk röportajımız “Aşk Yeniden dizisinde” ‘Derin Şevket’ rolüyle izleyici karşısında olan usta tiyatrocu Tamer Levent olacaktır. Bize evini açan Levent, sorularımıza içtenlikle cevap verirken, bizimle “öz çekim” yapmayı da ihmal etmedi.

Kadına şiddet
İkinci röportaj konuğumuz ise Uzman Psikolog Yücel Sözer oldu. Şiddete şiddetle karşılık vermek ne kadar doğru? Aile ve toplum içinde davranışlarımız nasıl olmalı? Kadına şiddeti nasıl engelleyebiliriz? Nasıl önlemler almalıyız ve nasıl bir yöntem izlemeliyiz? soruların hepsini Sözer’e yönelttik ve uygun cevaplar aldık. Bu keyifli sohbetimizden biz kendimize düşen payı aldık, umarız sizler de alırsınız.

İlgili Haber
'Uzay Yolu Sonsuzluk' vizyonda

Portre bölümümüzde konuğumuz Zeki Müren oldu. Müren’in “Sanat Güneşi” oluşuna ve hayat yolculuğunu bir kez daha hatırlayalım. Ve bu vesileyle Zeki Müren’i saygı ile analım. Sinema bölümümüzde ise Mel Gibson ve filmlerini ele aldık. Gibson’un beyaz perdede ve kamera arkası yaşamını sizler için analiz ettik. Gibson’un oynadığı her filmde aslında gerçek yaşamında başından geçen olaylar nedeniyle role çabuk girdiğini biliyor muydunuz?

Ve geçen sayıda aramıza katılan arkadaşımız Türkan Yıldız, bu sayıda sizler için Malatya’nın simgesi haline gelmiş “deliler”i yazdı. İçlerinden biri var ki halk onu milletvekili adayı bile yapmış, reklam filmlerinde oynatmış ve hatta kullandığı sopadan “Mercedes”i için bir ehliyet bile çıkarılmış kendisine. Bu kişi tüm Malatya’nın yakından tanıdığı Mercedes Kadir. Tabi bu yazımızla siz de onu çok yakından tanıyacaksınız.

İlgili Haber
3. Kilyos çevre ve sanat günleri başlıyor

Haydi Gülümse ve Haydi Gülümset
Parası olmadığı için kitap alamadığından okula gidemeyen, karda kışta yalın ayak okula giden çocuklar ülkemizin gerçekleri. Bu gerçekleri görüp susmayan biri var: Tuğba Altun. “Haydi Gülümse ve Haydi Gülümset” projesiyle ihtiyaç sahiplerine, okula giderken eksiklerle boğuşan öğrencilere ve ayağında ayakkabısı olmayan öğrencilere bir el uzatmış. Bu ele de destek gelmiş. Biz de bu ele buradan destek vererek sizlerin de bu ele el uzatmanızı istiyoruz.

“Nereye gitsek de oturup iki lafın belini kırsak ailecek” dediğinizi duyar gibiyiz ve biz de bunun cevabı olarak Florya Sosyal Tesisleri’nde güzelce vakit geçireceğinizi söylüyoruz. Deniz kenarında, güzelce oturup çay içebileceğiniz, sohbet edebileceğiniz ve tüm bunları yaparken çocuklarınızın eğlenirken öğreneceği oyun alanlarının çok fazla olduğu bir yer. Yazımızı okuyunca zaten gidip görmek isteyeceksinizdir.

İlgili Haber
Büt Dergisi'nin 4.sayısı çıktı

Son olarak çalıştığı işten sıkılan, tüm işi bırakıp sırtına çantasını alıp içine fotoğraf makinesini koyarak “Güzellik Atlası” projesini gerçekleştirmek için dünyayı gezen bir fotoğrafçı ile tanışacaksınız: Mihaela Noroc. Kendisi 37 ülke gezerek makyajsız güzelleri fotoğraflayan bir gezgin fotoğrafçı. Kendisiyle bu projesi hakkında konuşma isteğimizi geri çevirmeyerek sorularımıza içtenlikle cevap verdi. Umarız bu sohbetten keyif alırsınız.

Keyifli okumalar…

Önceki İçerikGoogle releasing virtual reality headset this year, report says
Sonraki İçerikÇarpa Çarpa Astroloji – Mayıs ayı
1991'de doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Yine aynı bölümde Bilişim Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Dergiye yazılarıyla ve Foto-Haber kategorisinde fotoğraf çekimleriyle katkı da bulunuyor. Ve Büt Dergisi'nde editörlük ve sayfa tasarımlarını yapıyor...
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here