BÜT DERGİSİ’NİN 14.SAYISI ÇIKTI!

0
943
views
Büt Dergisi Sayı 14

Yeni bir Büt Dergisi sayısıyla karşınızdayız. Yine gündemimizi kendimiz belirleyerek kendi sözümüzü sizlerle paylaştık. Her ay olduğu gibi bu ayda dolu dolu bir dergi hazırladık sizler için.

Bu ay iki tane dev röportaj bulacaksınız dergimizde. Birinci röportajımız Türkiye tarihinde büyük kahramanlıklar yapmış fakat hak ettiği değeri yaşadığı dönemde de bu dönemde de bulamamış bir komutanın hayatını kızıyla konuştuk: Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir ile babasını konuştuk. Kazım Karabekir Paşa’yı bir de kızından dinleme fırsatı bulduk.

İkinci röportajımızdaki konuğumuzu, Fetih 1453’te başrolde oynadığı müthiş performansla tanıdık: Devrim Evin. Evin ile tiyatro dünyasını, yakın zamanda vizyona giren  “Yunus Emre Aşkın Sesi” sinema filmini ve birçok konuda merak ettiklerimizi konuştuk. Mitoloji’de tarihin tanıdığı en korkunç kontesi Elizabeth Bathory’nin hayatını okuyacaksınız. Okurken tüyleriniz ürperecek… Portre’de Hint sinemasının en ünlü oyuncusu, yönetmeni ve yapımcısı olan Aamir Khan’la tanışacaksınız. Bu ay yeni bir bölümümüz olan Aktüel’de çocukluk yıllarınıza gideceksiniz. Çocukluğunuzun sokak futbolunu zihinlerinizde tekrar yaşayacak ve derin bir ah çekeceksiniz. Birbirinden güzel yazılarla yine dolu dolu bir dergi okuyacaksınız.

İlgili Haber
BÜT DERGİSİ'NİN 11.SAYISI YAYINDA

Özür…

Dergimizin birinci yaşını kutlarken yazdığım editör yazısında aramızdan ayrılan arkadaşlarımıza teşekkür etmiştim ama bize çok şey katan, yazılarıyla da ufkumuzu açan çok önemli birini, Ege Küçükkiper’in adını zikretmeyi unutmuşum. Bu unutkanlığımın nedeni de arkadaşımızın aramızdan halen ayrıldığını kabul etmediğimden olsa gerek.  Ege Küçükkiper’den sizlerin huzurunda özür diliyorum. Bize yazılarınla ve düşüncelerinle katkı da bulunduğun için de tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

 

Önceki İçerikHİNDİSTAN’DA EN ÇOK SAYGI DUYULAN İSİM AaMİR KHAN
Sonraki İçerikŞUBAT AYI YENİ ÇIKAN KİTAPLAR
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here