BÜT DEGİSİ’NİN 7.SAYISI ÇIKTI

0
860
views
Büt Dergisi Sayı 7

Büt Dergisi’nin 7.sayısı nihayet çıktı. Siz okurlarımıza keyifli okumalar dileriz.

Editör yazısı:

Can Dostu Kitaplar

 Merhaba sayın okuyucu. Bu ay size kitap dostluğundan dem vurmak istiyorum. Dilimin döndüğünce ya da beynim parmaklarıma komutladığı kadar sizlere anlatacağım.

Bilirsiniz klişedir kitaplar insanların en iyi dostlarıdır. Kitaplarda farklı dünyalar, farklı simalar gerçekten hayatta göremeyeceğiniz yüzlerce binlerce hatta milyonlarca dost edinirsiniz. Tabi bazende anlatılanlar sizin yaşadıklarınızla aynı olunca demek ki benim gibi düşünen yaşayan hatta konuşan birileri de var deyip rahatlarsınız. En azından ben öyle oluyorum.  Farklı dünyalarla tanışma fırsatınız kitaplarda tanışacağınız insanlar kadar elbette olmayacaktır. Kitaplardaki dünyalarda sizler birer dış gözlemci  bazende kendinizce hakem olursunuz. Hakemlik görevini üstlenirken kararı siz vermek için çok can atacaksınız fakat buna sayfalar izin vermeyecektir. Sayfalarla kurulu bu hayatta zaten onu işleyen yazar kararı vermiş ve sonuçu bağlamıştır. Size sadece yapay hakemlik kalır.

İlgili Haber
BÜT DERGİSİ'NİN 2.SAYISI ÇIKTI

Bu can dostu kitaplar ayrı zamanda bilgi cennetidir. Her türlü bilginin kelimelerle örülü sayfalarla kurulu bu dünya da mevcut. İster din, ister dinsizlik, ister aşk ister aldatma, ister siyaset ister cinsellik kısacası ne ararsan bulabileceğin kurulu bir dünya. İnsanların sormaktan çekindikleri her türlü sorunun cevabı bu dünya da mevcut. Bu dünya farklı bir dünya, bu dünya bilgi dünyası.

Kitaplar insanların çoğu hatta nerdeyse hepsi bir sözcüdür. Sözü olanın kurgulayabildiği kadarıyla ve yahut kelimeleri kontrol edebildiği kadarıyla anlattığı bir sözcü. Sözcükleri döndürebildiği kadarıyla derdini anlatır, düşüncesini ifade eder, sözünü söyler. Düşüncelerini konuşarak az miktarda ulaştırdığı kişilere kitaplar sayesinde daha çok insana ulaşır.

İlgili Haber
Selçuk Ural röportajı

Sözcükleri kontrol edebildiğim kadarıyla kelimeleri itaatime aldığım kadarıyla sizlere bir şeyler anlatmaya çalıştım. Beni okuma zahmetine katlandığınız için teşekkürler…

Umarım bu ay ki dergimizi beğenirsiniz.  İyi okumalar iyi günler dilerim…

Önceki İçerikGELECEĞİN YILDIZLARI TÜRKİYE’DE PARLADI
Sonraki İçerikYERALTININ SESİ GRAFİTTİ
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here