Bu sergide ‘Beşinci Mevsim’i göreceksiniz

Buse Kızılırmak’ın “Beşinci Mevsim” isimli ilk kişisel Baskı Resim Sergisi,  Ankara'da Hasan Rıza Sergi Salonu’nda 15 - 25 Kasım tarihleri arasında izlenebilir

0
807
views

Buse Kızılırmak’ın “Beşinci Mevsim” isimli ilk kişisel Baskı Resim Sergisi,  Ankara’da Hasan Rıza Sergi Salonu’nda 15 – 25 Kasım 2017 tarihleri arasında izlenebilir. Serginin açılışı, 15 Kasım 2017 Çarşamba günü, saat 18:00 – 20:00 saatleri arasında.

Beşinci Mevsim, tüm yaşanmışlıklardan sonra arda kalan zaman dilimi midir? Yoksa herkesin hayalini kurduğu ütopik bir söylence mi? Belki varoluşun bu denli sorgulandığı ve yargılandığı evrenimizde, yok oluşun diğer bir ifade şekildir Beşinci Mevsim. Kim bilir, belki de yaşayan her canlının mutlakıyet güncesi içerisinde vardığı umarsız geçişin adıdır.

Tüm yaşamların ortak paydası konumunda olan bu sorunsal, Buse Kızılırmak’ın çalışmalarında kişisel hikayeler ile özdeşleştirilip metaforik bir tavır içerisinde ortaya koyulmaya çalışılmıştır. Kompozisyonlarda kullanılan her biçem, her renk, her doku veya leke düşlerde yaşayan “Beşinci Mevsim”in nesnel yansımalarıdır. Ortaya konulan her çalışma varoluşun kontrastını sorgulayan görsel ifade biçimleridir.

İlgili Haber
‘Yolcudan Yolcuya Hikâyeler’ Tiflis’te sanat severlerle buluşuyor
Önceki İçerik22 sanatçıdan ‘Ben’ sergisi
Sonraki İçerik18. İzmir kısa film festivali başladı
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here