“Bizim sinemaya taşıdığımız ruhtu, şimdi ki maddiyat”

0
740
views

Hülya Koçyiğit ile buluşmak pek kolay olmadı, sürekli gönüllü olarak farklı projelerde yer alıyor veya yurt dışı seyahatleri oluyor. Yine o gönüllülük projelerinden birinde fotoğraf çekiminden sonra röportaj yapmak için her zaman ki gibi topladık tası tarağı düştük yollara… Koçyiğit, yeni filmi için ilk kez yönetmenlik yapacağından çok heyecanlı, üstelik film bir kitaptan esinlenilerek sinemaya aktarılacak.

Merak eden sevgili okuyucularımız için baştan söyleyelim, Hülya Koçyiğit’in Türk Sineması filmlerindeki içten sıcak bakışı halen yerli yerinde, gözlerinde duruyor. Kendisine içten sorular yöneltmeye çalıştık, o da içinden geldiği gönlünden geçtiği gibi cevapladı. Sinemada izleyerek gülüp ağladığımız, çocukluktan kulağımızda kalan ses tam karşımızda bilindik gülümsemesiyle sorularımızı yanıtladı…

İlgili Haber
“İnsana değer vermeyen değer göremez”

Güncel bir soruyla başlayalım istedik, sevenleriniz ve merak edenleriniz okuduğunda onların da merakını gidermek adına, Hülya Koçyiğit şu sıralar neler yapıyor nelerle vakit geçiriyor?

Hali hazırda yönetmeyi düşündüğüm bir senaryo üzerinde çalışıyorum. Sanırım Ekim ayında onun çekimlerine başlayacağız. Onun dışında uzun zamandır rahatsızdım, bir yandan dinlenmeye çalışıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here