Birdman – Film tanıtım

0
891
views

Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi, bir süper kahramanı canlandıran ünlü aktör Michael Keaton’ın, Broadway oyunlarına tırmanma mücadelesini anlatan kara mizah bir komedidir. Açılış gecesine yaklaşırken, egosuyla, ailesini, kariyerini ve kendini toparlamakla baş edecektir.

Başrollerini Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone, Naomi Watts, Lindsay Duncan, Merritt Wever, Jeremy Shamos, Bill Camp ve Damian Young’ın paylaştığı bu yapıtı Fox Searchlight Pictures ve Regency Enterprises seyircilerin beğenisine sunuyor. Filmin prodüktörlüğünü ise New Regency, M Productions ve Le Grisbi prodüksyon üstlenmiş durumda.

Filmin yönetmen koltuğunda Alejandro G. Iñárritu oturuyor. Kendisi aynı zamanda Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr., Armando Bo ile yazar kadrosunda da bulunuyor. Filmin prodüktörlüğünü Iñárritu, John Lesher (END OF WATCH), Arnon Milchan (12 YEARS A SLAVE) ve James W. Skotchdopole (DJANGO UNCHAINED); yapımcılığını ise Christopher Woodrow (KILLER JOE), Molly Conners (FROZEN RIVER) ve Sarah E. Johnson (WISH I WAS HERE) üstleniyor. Film ekibinde ise fotoğraf yönetmeni Emmanuel Lubezki, ASC/AMC (GRAVITY); üretim tasarımıcısı Kevin Thompson (MICHAEL CLAYTON); Düzenlemede Douglas Crise (BABEL) ve Stephen Mirrione, A.C.E. (AUGUST: OSAGE COUNTY); rollendirmede Francine Maisler, CSA (12 YEARS A SLAVE); kostüm dizaynında Albert Wolsky (REVOLUTIONARY ROAD) bulunuyor.

İlgili Haber
Altın Lale'nin jüri başkanı Müjde Ar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here