Birbirini İkaz Edebilecek Beş Kişilik Ekibiz

1
1419
views

Yüksek Sadakat ile Hard Rock Cafe’de buluştuk. Dışarıda inanılmaz bir yağmur vardı ve epey ıslanmıştık. Cafeye gittiğimizde Deniz Alemdar köşesine oturmuş konser öncesi davul egzersizleri yapıyordu, şimdiye kadar hiç merakımız olmamasına rağmen öyle hoş çalışıyordu ki davul öğrenesimiz geldi desek yeridir. Sonrasında Kutlu Özmakinacı geldi ve röportajımıza başladık. Beş kişilik grubun diğer üyeleri de ne yazık ki ancak röportajdan sonra fotoğraf kısmında bize eşlik edebildiler. Hepsi de çok enerjikti ve sahne hazırlıkları için koşuşturup duruyordu. Serkan Özgen sağ olsun grubu toparlamak için bize yardım etti “fotoğraf” diye seslendi ve gördüğünüz kareler ortaya çıktı. Biz çok eğlendik ve güzel bir grupla tam da onlara hitap eden çok hoş bir ortam da söyleşi yapma imkanı bulduk, aynı enerjiyi hissederek okumanız dileğiyle.

İlgili Haber
“Bizim sinemaya taşıdığımız ruhtu, şimdi ki maddiyat”

Dördüncü albümünüz “IV” çıktı. Söz müzik diğer albümlerde olduğu gibi Kutlu Özmakimacı’ya ait, grup üyelerinin buna itirazı oluyor mu, biraz da başka söz yazarları olsa, farklı besteler de bulunsa diye…

Deniz Alemdar: Şu ana kadar hiç öyle bir şey olmadı. Tabii kendi adıma konuşabilirim; ama arkadaşlarım da aksini düşünmez. Bizi bir araya getiren, bağlanmamızı sağlayan zaten Kutlu’nun sözleriydi.

Kutlu Özmakinacı: Söz yazmak, davul çalmak- şarkı söylemek, gitar çalmak gibi bir şey değil. Söz yazarlığı bir yetenek ve onu geliştirirseniz ancak onun üzerinden bir şeyler çıkar. Yani “Ben söz yazayım” diyerek söz yazılmaz. Arkadaşlarım söz yazsaydı ben seve seve onların sözlerinden yapılacak şarkılarla Yüksek Sadakati oluştururdum; ama ortada öyle bir durum yok. Zaten yazarlık doğuştan gelen ve geliştirilen bir şeydir.
 

Önceki İçerikParmak Ucundan Beyazperde’ye
Sonraki İçerikExtra Orchestra’dan “Extra Şarkılar”
25 Eylül 1989 da Ankara da doğdu. Kalaba Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okudu. Şiirleri ve röportajları farklı yerlerde yayınlandı. Büt Dergisi’nde röportajları yayınlanmaktadır.
TEILEN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here