Bir Kısa Film Arası: Elem

0
900
views

Kıssadan hisse deyimini hepiniz bilirsiniz. Saatlerce anlatacağınız bir hikayeyi, kısa bir hikaye ile anlatır peşine de bir özlü söz yapıştırdık mı istenilen konu başarılı şekilde iletilir genelde. Yani en azından ben böyle ümit ediyorum. Karşınızdakinin da anlama kabiliyeti de önemli bir unsur tabii. Neden böyle bir konu ile başladın yazına derseniz ki ben diyenleri duyar gibiyim hemen açıklayayım. Bu ay ki yazımın konusu “Kısa Film” çeken bir grup arkadaş. Az önceki kıssadan hisse deyimi sinemada karşımıza “Kısa Film” olarak çıkıyor. Bu durum tam olarak hikayeyi saatlerce anlatmak yerine kısa ve öz olarak anlatmak olmasa da buna yakın biraz. Çünkü kısa film çekmenin çok farklı nedenleri var. Bu nedenleri ben size anlatmayacağım. Arkadaşlarımızla yaptığımız sohbette bunların cevaplarının hepsini bulacaksınız. Ben size arkadaşları tanıtım sonra da onlarla yaptığım sohbetle baş başa bırakacağım. Marmara Üniversitesinde okuyan bu arkadaşlar ve gruptaki görevleri; Abdurrahman Akyıldız – Yrd. Yönetmen-, Abdüsselam Barlak -Görüntü Yönetmeni-, Hüseyin Tutoğlu – Kurgu ve Yönetmenlik-, Merthan Sümbelli – Senarist ve Yönetmen- , Nazım Semih Döküler – Senarist -.

İlgili Haber
ÇATAL VE KAŞIKTAN HEYKELLER “YILMAZ EMEN”

Öncelikle sizleri biraz tanıyalım. Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Biz ekip olarak Marmara İletişim kökenli bir grubuz, hepimiz 2013 sonunda tanıştık ve 2014 yılından itibaren ortak projeler yapmaya karar verdik. Birkaç toplantıdan sonra herkes kendi görevini belirledi. Herkes kendi ideallerine göre seçimde bulundu. Tabii bunun yanı sıra kendimizi her alanda (bir filmin dahilinde yapılacak işlerden bahsediyorum) geliştirmeye karar verdik. Birbirimize bildiklerimizi öğretip, bir nevi özel ders vererek geliştirmeye çalışan bir ekip haline geldik. Bu çok kısa bir süre içinde gelişti. Hepimiz tanıştıktan kısa bir süre sonra “Bir şeyler yapalım, boş durmayalım abi” demişti Hüseyin Tutoğlu, biz de bir şeyler yapmaya kesin karar verip ilk filmimizin çekimlerini yaptık. Biz Kuzgun film ekibiyiz, bir de mottomuz var bizi birleştiren AT, AVRAT, SİNEMA.

Önceki İçerikBüt Dergisi’nin 19. Sayısı Yayında
Sonraki İçerikBir Doğruyu Bulmaya Çalışmanın Romanı; RAYGAN
1991'de doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Yine aynı bölümde Bilişim Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Dergiye yazılarıyla ve Foto-Haber kategorisinde fotoğraf çekimleriyle katkı da bulunuyor. Ve Büt Dergisi'nde editörlük ve sayfa tasarımlarını yapıyor...
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here