‘Bilmediğimi Bilmediklerim’ serisi başladı: Asosyal değil, içe dönük

Uluslararası akredite koç Murat Yerdekalmazer tarafından Joint Idea 'da başlanılan İnsanın Kendisi ve Yaşadığı İş ve Aile Ortamında Farkındalığını Artırmayı Amaçlayan Seminer Dizisi "Bilmediğimi Bilmediklerim" etkinlik serisi başladı. Dört etkinlikten oluşan serinin ilki olan "Asosyal Değil, İçe Dönük" Levent Kanyon Joint idea’da yapıldı.

0
171
views

Geleceğin dünyasında kişileriniletişimde doğru başlangıcı ve sürdürülebilir başarısı konusunda şirketlere ve kişilere rehberlik edebilmek amacıyla Uluslararası akredite koç Murat Yerdekalmazer’ın gerçekleştireceği “Bilmediğimi Bilmediklerim” Seminer Dizisi, Levent Kanyon Joint idea’da başladı.

Seminer dizisine ilişkin yaptığı sunumla Yerdekalmazer, iş ve sosyal ortamda iletişim başlarken ilk karar noktasını oluşturan psikoseksüel gelişimin temellerinin 0-6 yaşta belirlendiğini ve özellikle iş arkadaşları arasında sağlıklı ve verimli bir çalışma ortamı hedefleyen kurumların sürdürülebilir başarı hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak en önemli araç olduğunu vurguladı.

Barack Obama, Lady Gagave Freddie Mercury Ünlü İçe Dönükler

Dışa dönüklerin eylem odaklı, bilgi ve nüfuza önem verdiğini, insanlarla daha sık iletişim kurduğunu; içe dönüklerin ise düşünce odaklı, bilgide derinlik arayışında olduğunu, iletişimde daha derin bir etkileşimi aradığını ve enerjilerini yalnız vakit geçirmeye odakladıklarını vurgulayan Yerdekalmazer, içe dönüklerin yanlış bir önyargıyla asosyal ve popüler deyimle “ezik” olarak tanımlandığını ifade etti. ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Kraliçesi Elizabeth II ile ünlü şarkıcılar Beyonce, Freddie Mercury, Michael Jackson ve Lady Gaga’nın da içedönük olduğunu ve gerektiğinde halk önündeki performanslarının son derece etkileyici olabildiğini vurguladı.

İlgili Haber
“Gurmefest İstanbul”da: Ayhan Sicimoğlu Rüzgarı Esecek…

Şirketinizde İçe DönükVarsa Konuşturun

İletişimde ilk göz temasının temel gösterge olduğunu vurgulayan Yerdekalmazer, kapalı vücudun duruşu, alçak ses tonu, yavaş konuşma hızı ve yavaş aksiyon alma hızı söz konusu olduğundan içe dönüklerin şirket yönetimi tarafından fark edilmesinin kolay olmadığını ama aslında bunun da şirketin uzun dönemli sürdürülebilir verimli başarısı için çok kıymetli olduğunu belirtti.

Türk Kültüründe Duyguİfade Etmekte Zorlanıyoruz

Türk insanların bir durum karşısında duygusunu anlatmaktan çok olayı anlatmaya odaklı olduğunu çünkü beynin duyguları yöneten korteksten duygu çekmeyi bilmediklerini ifade eden Yerdekalmazer, duyguyu anlamak için roman okumanın ve belgeselizlemenin gelişmeyi olumlu etkilediğini belirtti.

Şirketlerin Başarısı ve Sürdülebilirliği İnsan Kaynağını Nasıl Yönettiğine Bağlı

Joint Idea’nın, İstanbul’daki en önemli kişisel gelişim, eğitim, seminer ve bilgi paylaşımı merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Yerdekalmazer, başlayan seminerlerin kurumsal şirketlerin insan kaynakları yöneticileri, marka profesyonelleri, satış ve pazarlama yöneticileri, girişimciler ve sağlıklı bir sosyal yaşam isteyen herkes için bir rehber niteliğinde olduğunu ifade etti.

İlgili Haber
Fotoğrafçıların merakla beklediği fuarda İFSAK da var

“İş hayatında nasıl olabileceğini merak eden, henüz öğrenciyken doğru kariyer adımları atmayı planlayan, büyük şirketim ama nasıl çalışanlarımın performansını nasıl arttırabilirim mi sorgulayan, satış departmanında çalışıyorsam ne yapmalıyım? sorusunu soran, İlişkilerinde insani yönünü önemseyen, , İnsan odaklı olmanın finansal getirilerini merak eden herkesi sonbaharda Joint İdea’da başlayacağımız seminer dizisine katılmaya davet ediyoruz. BilmediğimiBildiklerim seminer dizisiyle iş dünyasındaki performansa katkı sağlamaktan ve bu eğitim serisini kazandırmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

MURAT YERDEKALMAZER HAKKINDA:

1973 yılında Adana’da doğan MuratYerdekalmazer, Anadolu Lisesi’nin ardından eğitimini ODTÜ İstatistik Bölümü’ndetamamladı.

Kariyerine reklam dünyasında BBDOGroup Türkiye bünyesinde başladı. Türkiye’nin ilk B2B e-ticaret şirketlerindenolan Odessa firmasında kurucu ortak olarak yer aldı ve şirketin tüm ticari veteknoloji sorumluluklarını üstlendi. Mynet sitesinin açılmasıyla ekibe ÜrünYöneticisi olarak katıldı ve tüm topluluk (community) servislerinin yönetiminiyaptı. Internet, dijital dünyada pazarlama ve ürün yönetimi konusundakitecrübesiyle ücretsiz servislerden gelir yaratılması misyonu ile turk.netekibine katıldı. Sabancı Telekom ve turk.net şirketlerinin birleşmesisonrasında yurtdışıdan Türkiye’yi arama kartı olan Bigalo kartın lansmanınıyaptı. BlackBerry lansmanını Turkcell bünyesinde yaptı. BlackBerry üzerindenuygulama geliştirilmesi ile ilgili olarak Türkiye’deki yazılım firmalarındanbir ekosistem oluşturulması projesini hayata geçirdi. Vodafone’un Türkiyepazarına girmesi ile pazarlama ekibine transfer olarak Vodafone’un Türkiye’yegiriş stratejisinin uygulanmasında ve tüm ses dışı bireysel servislerinyönetiminde görev aldı. 3G lansmanı sırasında Mobil TV, görüntülü görüşme ve 3Gsim kart gibi projeleri yürütmenin yanı sıra Vodafone İngiltere Ana Merkeztarafından yürütülen Vodafone Internet Services inisiyatifinin Türkiye’deki anakontak kişisi ve koordinatörü olarak çalıştı. Markafoni e-ticaret sitesindeÜrün yönetimi direktörü olarak çalışan Murat; Markafoni, zizigo, misspera veenmoda’nın birer ürün olarak yönetilmesini sağladı ve sitelerin yanı sıragrubun tüm mobil servislerin de sorumluluğunu aldı.

İlgili Haber
'Çocuklarınıza karşı sabırlı olun'

Uluslararası akredite koç olanYerdekalmazer, iş dünyasındaki profesyonellere yaptığı koçluğun yanısıra,profesyonel sporculara da zihinsel koçluk yapmaktadır. UFUKKOÇ KurumsalPerformans Danışmanları firmasının ardından 150 ülkede çalışmalarınısürdüren FranklinCovey bünyesindeki Fasilitatörler arasına katılmıştır. AS Roma, Fenerbahçe, Galatasaray, Bursasporgibi kulüplerde profesyonel olarak oyuncular ile çalışmaya devam etmektedir. Yerdekalmazer, Joint Idea Platformuüyesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here