Beylikdüzü Sahaf Festivali Meraklılarını Bekliyor!

Eylül ayının gelmesiyle birlikte kültür sanat etkinliklerinin sayısı gittikçe artmaya başlıyor. Beylikdüzü Sahaf Festivali içinde bulunduğumuz Eylül ayının en dikkat çekici etkinliklerinden biri olarak yer alıyor. 30 Ağustos 2019’da başlayan Beylikdüzü Sahaf Festivali 8 Eylül 2019 tarihine kadar ziyaret edilmeye açık olacak.

0
201
views

Beylikdüzü Sahaf Festivali içinde bulunduğumuz Eylül ayının en dikkat çekici etkinliklerinden biri olarak yer alıyor. 6. Barış ve Sevgi Buluşmaları kapsamında bu yıl 3. defa düzenlenen festivalde birbirinden renkli 42 sahaf ve plakçı yer alıyor.

Festivalin en merak edilen etkinliklerinden biri ise mezatlar. Festival hakkında verilen bilgilere göre bu yıl tam on sekiz adet mezat bizleri bekliyor olacak üstelik bu mezatlardan biri listeli olacak. Mezatlarda edebiyattan tarihe birçok farklı konuyu içeren kitapların yanı sıra ilk baskı veya imzalı kitapların da yer alması okuyucuları mest edecek. Festivalde koleksiyon yapmayı sevenler için çeşit çeşit plaklar da yerini alacak. Mezatlar haricinde yapılacak söyleşiler de dikkatleri kendisine toplayacak. Çeşitli alanlarda ilgi çekici konularıyla birlikte söyleşiler 17.00’da meraklılarıyla buluşacak.

İlgili Haber
İstanbul’un en büyük doğa hareketi başladı

8 Eylül’de sona erecek

30 Ağustos 2019’da başlayan festival 8 Eylül 2019 tarihine kadar ziyaret edilmeye açık olacak. Son zamanlarda Kanayak Kitabı ile dikkatleri üzerine çeken Gamze Arslan, Medyascope’ta Kültür & Tarih Sohbetleri programı ile tanınan Cengiz Özdemir, Ozan Sağsöz, yazdığı kitaplarıyla, duruşuyla dikkatleri kendisine çeken tarihçi Emrah Safa Gürkan, Defne Kaman’ın maceralarıyla bizi buluşturan Buket Uzuner söyleşilerin ilgi çekici konuklarından.

Söyleşi Programı

Gelin hep beraber önümüzdeki günlerde yer alan söyleşi programına göz atalım:

   2 Eylül 2019 Pazartesi- 17.00: Sibel Yükler, Figen Şakacı, Gamze Arslan/ Yazarın Odaklarını Açmak: Kendine Ait Bir Zaman

   3 Eylül 2019 Salı- 17.00: Güven Erkin Erkal, Bilge Kösebalaban/ Koleksiyonculuğun Fantastik Tarihi

İlgili Haber
3. Kilyos çevre ve sanat günleri başlıyor

   4 Eylül 2019 Çarşamba-17.00: Cengiz Özdemir, Ozan Sağsöz, Ekrem Işın/ 19. Yüzyıl İstanbul’unda Gündelik Hayat

   5 Eylül 2019 Perşembe- 17.00: Osmantan Erkır/ Atatürk’le Bir Tren Yolculuğu

   6 Eylül 2019 Cuma- 17.00: Seda Özen/ Şehri Yaşayarak Korumak

   7 Eylül 2019 Cumartesi- 17.00: Emrah Safa Gürkan/ Sultanın Arşivleri: Avrupa Arşivlerinde Geçmişi Aramak

   8 Eylül 2019 Pazar- 17.00: Buket Uzuner/ Ne olacak Sahaf Semahat’in Durumu

Metrobüs hatlarının dışında çeşitli otobüs ve dolmuş hatlarıyla ulaşabileceğiniz festival Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı’nda sizleri bekliyor olacak. Benden söylemesi fırsatınız varsa gitmekten çekinmeyin kim bilir uzun zamandır aradığınız kitap hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkabilir ya da heyecanlı bir mezatta kendinizi bir parça kaptırabilirsiniz. Üstelik söyleşilerin keyifli geçeceğine de inanıyorum.

Önceki İçerikDr. Fuchs geri geldi: Kabul et
Sonraki İçerikHarbiye’de Murat Dalkılıç rüzgarı esti: 3 farklı tarz birden
Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu. Küçüklüğünden beri kitaplara ve edebiyata âşık. Kendi dünyasını kendisi yaratanlardan. Öyküleri, şiirleri, haber ve diğer alanlarda hazırladığı yazılarıyla insanları edebiyat ve sanatla buluşturmaya çalışan bir hayalperest.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here