BENİM ADIM KHAN

0
1403
views

19

2.603

371

24

08:46:30

09:02:59

1

Başta baktığınızda tüm bunlar size sadece 4 sayı, 1 rakam ve 2 tane de zaman  ifadesinden ibaret gelecektir. Oysa ki bu sayılar milenyum çağının ilk kitlesel terör saldırısında ölen, kaybolan ve bunu soğuk kanlılıkla meydana getiren katilleri temsil etmektedir. 11 Eylül 2001 Dünya Ticaret Merkezlerini yerle bir eden bir saldırının resmi kayıtlarında 2,603 kişi kulelerde, 371 kişi de kulelere ve Washington D.C ile Pentagon’a saldırıda bulunan uçaklarda hayatını kaybetti. Teröristler ile giriştikleri mücadele sonucunda Shanksville’ye düşen uçakta ölen 40 kişi de bu sayının içindedir. 24 kişi ise kayıp olarak bildirilmiş ancak kendilerine ulaşılamadığı için öldüğü varsayılmaktadır. 08:46:30 ilk uçağın kuzey kulesine çarparak tarihi 11 Eylül öncesi ve sonrası olarak değiştiren saat, saniye ve salise. 09.02:59 ise Güney kulesine çarpış anı.

İlgili Haber
ORSON WELLES’İN İKİ “KARA” FİLMİ

Kuran-ı Kerim’de Maide Suresi vardır. Sure’de 32. Ayet’te şöyle der; “Kim bir kişiyi, bir kişi karşılığı olmadan veya yeryüzünde bir fesada karşılık olmaksızın öldürürse bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de yaşatırsa yani hayatını kurtarırsa, bütün insanları yaşatmış gibi olur. Bunlardan birçoğu bunun üzerine yeryüzünde aşırı giden müsrifler oldu.”

 

Önceki İçerikHER ŞEY İÇİN BİRAZ “DAHA”
Sonraki İçerikYERALTININ SESİ GRAFİTTİ – Foto Galeri
muugegul@gmail.com'
1982 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğretimini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. İletişim sektöründe uzun süre çalıştı. İlkokuldan beri denemeler yazmıştır. Korku sineması ve edebiyatına özel bir ilgisi bulunmaktadır. Büt Dergisi’nde Sinema ve Mitoloji bölümlerinde yazarlık yapmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here