Ben Umuda Müzik Yapıyorum

0
871
views

Umut Berberoğlu uzun zamandır müzik piyasasında yer alan bir sanatçı. Sizler onu yeni albümü “Aklıma Gelme” ile tanıdınız. Albümde duygusal ve çok güzel parçalar var. Biz albümü dinledik ve size de gönül rahatlığıyla öneriyoruz. Umarız ki en kısa sürede klip çekimi gelir ve bu emek kokulu albüm çok daha fazla dinleyiciye ulaşır.

Sizi tanıyabilir miyiz?
23 Şubat 1982 yılında Trabzon’un Tonya ilçesinde doğdum. 82 yılında orada bir sel felaketi olunca ayrılmak zorunda kaldık, Sakarya’ya taşındık. 2002 yılında Sakarya’da evlendim. 1 yıl sonra da Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazandım. Konservatuarı kazanmak için 1 saatlik ders uğruna İstanbul’a gidiyordum ama meyvesini aldım. Üniversiteyi bitirince, Sakarya’da yaklaşık 11 yıl Grup Mavi Ezgi’yle sahne çalışmalarımız oldu.

İlgili Haber
Erkut Aktaş röportajı

Grup Mavi Ezgi ekibiyle nasıl bir araya gelmiştiniz?
Ben konservatuara hazırlanırken birinci sene okula gidip, ikinci sene müzik grubu kurma hayalim vardı. 1 yıl dayanamadım ve 1.sınıfın 2. döneminde sınıf arkadaşlarımdan oluşan 3-4 kişilik bir ekip kurdum. 4-5 sene devam ettik, bazı arkadaşlarım mezun oldu memleketlerine döndü. Onların yerine başka arkadaşlarım geldi. Uzun süre çalışmalar yaptık; ama bazı şeylerin gelişmediğini anladım. Arkadaşların ısrarıyla Ankara’ya taşındım.

Neden İstanbul’u tercih etmediniz?
İstanbul bir kaos ortamı. İTÜ’nün sınavlarına hazırlanırken İstanbul’daki karışıklığı görmüştüm. Hatta albümdeki İstanbul şarkısı da o zaman ortaya çıktı.

Önceki İçerikKötü Adam Oynamayı Seviyorum
Sonraki İçerikUlupamir Köyü – Şebnem Köken
25 Eylül 1989 da Ankara da doğdu. Kalaba Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okudu. Şiirleri ve röportajları farklı yerlerde yayınlandı. Büt Dergisi’nde röportajları yayınlanmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here