Ben Bir Ağacım / Orhan Pamuk

0
746
views

Herkese merhaba.. Bu ayki konumuz Nobel Ödüllü Orhan Pamuk’un ‘Ben Bir Ağacım’ isimli kitabı.

Yazıma başlamadan önce kısa bir kamuoyu yoklaması yaptım sizler için. Kitap hakkında insanların neler düşündüğünü merak ettim çünkü. Elimdeki kitap, öyle uzun uzadıya kaleme alınmış özgün bir eser sayılmaz. Yazar daha önce yazmış olduğu kitaplardan alıntı yaparak oluşturmuş bu kitabını. 14 farklı konu ve hikayeden oluşan küçük parçalar yer alıyor bu kitapta.

Şimdi gelelim yaptığım araştırmada neler elde ettiğime. Öncelikle okurlar ilk olarak kitabın hangi yayın evinden çıktığını daha sonra kitabın ön sayfasında bulunan küçük resmi yani kitabın görüntüsünü eleştirmişlerdi. İnsanlarda ciddi boyutlarda kitabevi takıntısının bulunduğunu görmek beni çok şaşırttı. Daha sonra kitabın ön yüzünde bulunan küçük görsel büyük oranda eleştiri almıştı ve en beklenen eleştiride kitabın derleme olmasına yapılmıştı.

İlgili Haber
ZÜLFÜ LİVANELİ - SERENAD

Mutlaka herkesin düşüncesine saygı duymak gerekir fakat araştırma yapmadan, yeterince okumadan, kulaktan duyma ve özümsenmeden oluşturulan anafikirlere saygı duyamıyorum.

Önceki İçerikŞebnem Köken
Sonraki İçerikSen ne güzel şeysin öyle Imogen Poots
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here