Bazı hikâyeler sadece aşk kokar

0
807
views

Bazı aşk hikayeleri vardır, duymaktan bin pişman olduğunuz. Düşünürken, “Keşke öyle bitmeseymiş” dediğiniz ve onlar adına yaşadığınız hüzünden dolayı kafayı sıyıracağınızı düşündüğünüz… Ve elbette tahammül edemediğiniz düşüncelerin sonunda başka bir aşk için döktüğünüz gözyaşlarınız…

“Şafak söktü yine Sunam uyanmaz
Hasret çeken gönül derde dayanmaz
Çağırırım Sunam sesim duyulmaz
Uyan Sunam uyan derin uykudan”

Bilen bilir bu türküyü. Şükriye Tutkun’dan Zara’ya, Emel Taşçıoğlu’ndan birçok gruba kadar, amatör ve profesyonel sayısız kişi seslendirmiştir bu Fahri Kayahan türküsünü. Türkü, Anadolu tabiriyle yanıktır, yanıktır da, hikâyesi daha yanıktır ve dilden deli dolaşır özellikle Malatya’da. Türkünün hikâyesini dinleyen bir daha açar dinler türküyü. Ki, türkünün hikâyesini dinleyen, bir kez daha dinlediğinde türküyü, gözyaşlarına hakîm olamaz hiçbir türlü.

TELEFONUNUZDAN DERGİYİ ONLİNE OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

Önceki İçerikUcunda ölüm yok ama şiirsiz de…
Sonraki İçerikBüt Dergisi’nin 30.sayısı yayında!
trkn-yldz1@hotmail.com'
3 Ocak 1992’de Malatya’da doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Bir kaç gazetede muhabirlik yaptı. Tasavvuf, insan psikolojisi gibi konulara ilgisi bulunmaktadır. Büt Dergisi’ne yazılar yazarak katkıda bulunuyor.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here