Batmayan Sanat Güneşi Zeki Müren

0
814
views

“6 Aralık 1931’de doğmuşum, iyi mi etmişim? / 37 İlkokul siyah önlük, beyaz yaka, toplumda ilk fiyaka / 41 Orta mektepte soluk beniz, kısa saç ve umutlardan kıskaç / 1945 Lise, pembe hayaller, yeşil filizler, yorulmayan dizler / Akademi 1950 renk dünyasında renksiz yelkenli / 1952 film, plak, dik bir boyun ve alın ak / 1954 sahne, çile, para, çile artık ne dilersen dile / 62 en büyük aşkım, 62 en deli gönlüm, 62 en neyse / Bin dokuz yüz bilmem kaç veda kara dünyaya”

Bu sözlerle anlatıyor Zeki Müren, 31 yıllık geçmişini sevenlerine… Yolun yarısı aslında. Ömrünün ilk yarısını sadece dokuz cümleye sığdırıyor. 9 cümlede “Sanat Güneşi”nin doğuşu ve batmaya başlaması saklı.

İlgili Haber
Kemanı Ağlatan Adam: Farid Farjad
Önceki İçerikGüzellik Atlası
Sonraki İçerik“Tiyatro kültürünün toplumsal olarak benimsenmesi yaşamı kolaylaştırır”
serab.5091@gmail.com'
1991 Iğdır'da doğdu. İlköğretimi Zühtü Şenyuva İlköğretim okulunda okuduktan sonra orta ortaöğretimini Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nde tamamladı. Eğitim hayatına 3 yıl ara verdikten sonra 2012 yılında Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde eğitim görmeye başladı. Okulun yanında 1 yıldır medya şirketinde çalışan Serap, medyada spor alanında çalışmayı planlamakta. Koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Büt Dergisi'nde Portre kategorisinde yazdığı yazılarla katkıda bulunmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here