Ayten Mungan’dan Suretten Sirete resim sergisi

Ayten Mungan “Suretten Sirete” resim sergisi, Kuğulu Sanat Galerisi’nde 14 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 18.00’de açılacaktır.

0
75
views

Ayten Mungan İzmir doğumludur. 60. kişisel sergisini açan sanatçı, resimlerinde belli bir çizgiye bağlı kalmadan yaşamın ve yaşadıklarının izlenimlerini kendine özgü simgeleriyle soyut ve spritüel bir yöntemle anlatmaktadır. Uygulanması zor bir malzemeyle çalışan sanatçı; kadın figürleri, yaradılış, değişim, yeniden doğuşu renklere bezeyerek anlatır.

Amacının eserlerinde evrenselliği yakalamak olduğunu belirten sanatçı; resimlerini inceleyenlerin üzerinde sevgi, mutluluk, değişim dalgaları yaratmayı, hoşgörüsüzlüğü kaldırmayı, kendi içsel dünyalarında bir serüvene çıkıp ruhsal yapılanmalarını tamamlamalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Sanatçı yurt içinde ve dışında yarışmalı sergilere katılmış, birçok ödül kazanmıştır.

Ayten MUNGAN “Suretten Sirete” Resim Sergisi, Ziraat Bankası’nın Tunalı Hilmi Caddesi No: 104 Kavaklıdere / Ankara adresinde bulunan Kuğulu Sanat Galerisi’nde, 14 -31 Ekim 2019 tarihleri arasında pazar-pazartesi ve resmi tatil günleri hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında görülebilir.

İlgili Haber
7 kadın, 7 farklı hikaye...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here