Asimileleştik mi ne!

0
696
views

“Sosyal medya çıktığından beri hayatlara bir şeyler oldu.” dedi geçenlerde arkadaşım. ‘Bir şeyler’den kastı o kadar netti ki, hangi birini anlatsam der gibi… Sadece sosyal medya değil, hayatımıza takip edemediğimiz bir hızla giren teknolojiyle beraber de değişti aslında hayatlar. İkisi birbirini takip ediyor daha doğrusu. Yine de birbirinden farklı etkileri var hayatlara; dolaylı ya da doğrudan.

Aşklar, sevgiler, üsluplar, alışkanlıklar, tavırlar, gelenekler, adetler, karakterler, ifade şekilleri, hatta kısaca sosyal düzen bozuldu bence. Bozuldu mu denilir bilmiyorum ama değişti demek için yavaş bir süreçten geçip söz konusu durumlara gelmek gerekmiyor mu? Açıkçası biz, ‘Çoğunluk veya erk sahibinin baskısıyla, farklılık gösteren grupların; bunların kültür birikimleri ve kimliklerinin, baskın yapı içinde eriyerek yok olması.’ tanımının da gösterdiği üzere asimilasyona uğradık ve uğruyoruz bence.

İlgili Haber
Mwindo! Mwindo! Mwindo!

TELEFONUNUZDAN DERGİYİ ONLİNE OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

Önceki İçerikSızıntı
Sonraki İçerikKaraYeşil – Foto Galerisi
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here