Asimileleştik mi ne!

0
356
views

“Sosyal medya çıktığından beri hayatlara bir şeyler oldu.” dedi geçenlerde arkadaşım. ‘Bir şeyler’den kastı o kadar netti ki, hangi birini anlatsam der gibi… Sadece sosyal medya değil, hayatımıza takip edemediğimiz bir hızla giren teknolojiyle beraber de değişti aslında hayatlar. İkisi birbirini takip ediyor daha doğrusu. Yine de birbirinden farklı etkileri var hayatlara; dolaylı ya da doğrudan.

Aşklar, sevgiler, üsluplar, alışkanlıklar, tavırlar, gelenekler, adetler, karakterler, ifade şekilleri, hatta kısaca sosyal düzen bozuldu bence. Bozuldu mu denilir bilmiyorum ama değişti demek için yavaş bir süreçten geçip söz konusu durumlara gelmek gerekmiyor mu? Açıkçası biz, ‘Çoğunluk veya erk sahibinin baskısıyla, farklılık gösteren grupların; bunların kültür birikimleri ve kimliklerinin, baskın yapı içinde eriyerek yok olması.’ tanımının da gösterdiği üzere asimilasyona uğradık ve uğruyoruz bence.

TELEFONUNUZDAN DERGİYİ ONLİNE OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

Önceki İçerikSızıntı
Sonraki İçerikKaraYeşil – Foto Galerisi
trkn-yldz1@hotmail.com'
3 Ocak 1992’de Malatya’da doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Bir kaç gazetede muhabirlik yaptı. Tasavvuf, insan psikolojisi gibi konulara ilgisi bulunmaktadır. Büt Dergisi’ne yazılar yazarak katkıda bulunuyor.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here