Adnan Arduman’dan metropol fotoğrafları: Kapıların Dışında

Adnan Arduman, 2010-2016 yılları arasında, New York, Boston, Paris, Berlin, Münih, Londra, Cape Town gibi dünya metropollerinde çektiği “sokak fotoğrafları”nı, Schneidertempel Sanat Merkezi’nde sergiliyor.

0
1513
views

Adnan Arduman, 2010-2016 yılları arasında, New York, Boston, Paris, Berlin, Münih, Londra, Cape Town gibi dünya metropollerinde çektiği “sokak fotoğrafları”nı, Schneidertempel Sanat Merkezi’nde sergiliyor. 5 Nisan 2017 tarihinde açılacak sergide yer alan siyah-beyaz fotoğraflar, Arduman’ın, kimi kez mizah unsurunu da kattığı bakışını gösteriyor. 23 Nisan’a dek açık kalacak olan serginin küratörlüğünü Aykut Köksal üstlendi.

1953’te İstanbul’da doğan Adnan Arduman, Saint-Benoît Lisesi’nden mezun olduktan sonra Lyon-I.N.S.A.’da makina mühendisliği eğitimi almdı. Kurucuları arasında yer aldığı Açık Radyo’da, 1998 – 2010 yılları arasında, “Kayıtsız Kalabilir misiniz?” ve “Odyofilya Sokakları” adlı programların yapımcılığını üstlenen, kurucusu olduğu Timpani Audio’da, 2006 yılından bu yana müzik eksenli etkinlikler düzenleyen Arduman, 2017’de, moderatörlüğünü Aykut Köksal ile birlikte üstlendiği “Hangi Yorum?” adlı etkinliği başlattı. Fotoğraf uğraşına yirmili yaşlarda başlayan Adnan Arduman, 2009’dan beri sokak fotoğrafçılığında yoğunlaşıyor.

İlgili Haber
Filiz Pazar'dan 'Bu Ben Değilim'

Sergide yer alacak bazı fotoğraflar:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here